FILMY

Kto zaczął wojnę o Katyń

Kto zaczął wojnę o Katyń

W historii Zbrodni Katyńskiej najbardziej paradoksalne jest to, że to hitlerowskie Niemcy oficjalnie ujawniły tą zbrodnię i to one podjęły pierwsze starania, aby wskazać jej sprawców. Ujawniając światu zbrodnię w Katyniu Niemcom nie chodziło jednak o prawdę, ale o wywołanie z jej powodu konfliktu wśród aliantów.  Ale pomimo tego to hitlerowskim Niemcom należy przypisać  pierwszą batalię o wyjaśnienie Zbrodni Katyńskiej i wskazanie jej prawdziwych sprawców. O  kulisach wywołania tej batalii opowiadam Państwu o w moim filmie, który zatytułowałem „Kto zaczął wojnę o Katyń”. Gorąco zapraszam do oglądania w piątek o godzinie 20.00.

Wsparcie – Świadek Katynia

Drodzy Widzowie, kilka tygodni temu opowiedziałem Wam o Stefanie Bartysiaku, który zbiegł z sowieckiego obozu śmierci w Katyniu. Jego relacja jest wyjątkową historią. Czytając protokoły jego zeznań byłem wstrząśnięty. Sceny jakie opisuje Stefan Bartysiak są tak drastyczne, że nawet trudno je sobie wyobrazić. Dlatego ta historia musi zostać uwieczniona. Z moim zespołem postanowiliśmy, że tę historię opowiemy Państwu w nieco szerszym filmie dokumentalnym. I dlatego zwracam się do Państwa o wsparcie tej idei. Proszę o wpłaty dowolnych kwot na ten cenny historycznie projekt filmowy:

  • na konto bankowe w PKO BP nr 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131
  • poprzez PayPal, za co z góry gorąco dziękuję
  • poprzez serwis Patronite.

A za tydzień

W następnym moim filmie opowiem Państwu o postawie polskiego Kościoła w czasie drugiej wojny światowej wobec zagłady Żydów. Ten film zatytułowałem “Wrobiony w Holokaust”. Gorąco zapraszam do oglądania.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o subskrypcję mojego kanału na YouTube, za co góry dziękuję.