Kategoria: FILMY

FILMY to dział z filmami historycznymi dr Leszka Pietrzaka, publikowanymi na kanale YouTube – “Zakazane historie”.

Cena zjednoczenia
FILMY

Cena zjednoczenia

W moim filmie opowiadam o zjednoczeniu Niemiec w 1990 roku. Dowiecie się, jaką cenę zapłacił kanclerz RFN Helmut Kohl, aby Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i Związek Sowiecki zgodziły się na to zjednoczenie.

Ojcowie chrzestni III RP
FILMY

Ojcowie chrzestni III RP

W moim filmie odpowiadam na pytanie dlaczego w czasach III RP nie pociągnięto to odpowiedzialności za zbrodnie komunistycznej Polski generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka. Dowiecie się również tego, dlaczego politycy różnych opcji oddawali im zawsze szacunek i zawsze chwalili ich honor.

Jak III RP zdradziła Olega Zakirova, swojego człowieka w KGB
FILMY

Jak III RP zdradziła Olega Zakirova

W moim filmie opowiadam historię Olega Zakirova, majora z KGB, który w swoim śledztwie w sprawie Zbrodni Katyńskiej dokonał wielu kluczowych ustaleń, za co później został zwolniony ze służby. Obawiając się zemsty swoich kolegów z KGB, uciekł do Polski. Ta jednak nie wyciągnęła do niego pomocnej dłoni.

Szatański plan Hitlera
FILMY

Szatański plan Hitlera

“Szatański plan Hitlera, czyli jak Niemcy chcieli zabić Churchilla, Roosevelta i Stalina” to pełny tytuł mojego filmu, w którym opowiadam o tym, jak Niemcy chcieli zabić Churchilla, Roosevelta i Stalina w czasie konferencji w Teheranie w 1943 roku. Ta operacja miała spore szanse na sukces. Dowiecie się, dlaczego tak się nie stało. To historia zupełnie nieznana.