Kategoria: FILMY

FILMY to dział z filmami historycznymi dr Leszka Pietrzaka, publikowanymi na kanale YouTube – “Zakazane historie”.

Jak Putin piszę polską historię
FILMY

Jak Putin piszę polską historię

W moim filmie opowiadam o poglądach rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na historię, ze szczególnym uwzględnieniem w niej roli Polski. Wątek polski w narracji historycznej Putina jest szczególnie mocno obecny, gdy ten mówi o przyczynach i skutkach II wojny światowej.

Sowiecki Izrael. Jak Stalin budował żydowskie państwo na Krymie
FILMY

Sowiecki Izrael

W czasach, gdy świat zastanawia się nad przyszłością Izraela, postanowiłem w moim filmie opowiedzieć Państwu o kulisach tworzenia w latach dwudziestych przez bolszewickie władze żydowskiego państwa na Krymie. Dowiecie się jak te działania się ostatecznie zakończyły i po co Stalinowi potrzebne było autonomiczne żydowskie państwo w ramach Związku Sowieckiego.

Mroczne tajemnice Watykanu. Morderstwo komendanta Gwardii Szwajcarskiej
FILMY

Mroczne tajemnice Watykanu

W moim filmie opowiadam o jednej z najbardziej mrocznych tajemnic Watykanu w czasach Jana Pawła II, czyli mordzie komendanta Gwardii Szwajcarskiej, jego żony oraz jego podwładnego. Dowiecie się, dlaczego watykańscy urzędnicy chcieli tę zbrodnię szybko zatuszować. To szokująca wiedza, która może Wami wstrząsnąć.

Między mitem a prawdą. Żydowska partyzantka w czasie wojny
FILMY

Między mitem a prawdą

W moim filmie opowiadam o żydowskiej partyzantce w czasie II wojny światowej. Dowiecie się, czym się naprawdę ona zajmowała i jakie były rezultaty jej działań na terenach, na których ona istniała. Dowiecie się również, czy jej filmowy obraz jest prawdziwy.

Niewinne słowa - wielka odwaga. Historia Ali z Elementarza
FILMY

Historia Ali z Elementarza

W moim filmie opowiadam historię Aliny Margolis, małej żydowskiej dziewczynki, która była pierwowzorem Ali z Elementarza Mariana Falskiego. Dowiecie się, jak udało się jej przetrwać zagładę Żydów w okupowanej Polsce. Poznacie również jej powojenne losy. To historia naprawdę wyjątkowa.