Kategoria: FILMY

FILMY to dział z filmami historycznymi dr Leszka Pietrzaka, publikowanymi na kanale YouTube – “Zakazane historie”.

Genialny fałszerz z Polski, który przeraził Francję
FILMY

Genialny fałszerz z Polski, który przeraził Francję

W moim filmie przedstawiam historię Czesława Bojarskiego, genialnego fałszerza który zawojował Francję. Jak mówił sam o sobie był przyzwoitym człowiekiem i do takiego kroku zmusiła go nędza. No i oczywiście niebywałe zdolności które posiadał. Ta historia jeszcze raz pokazuje, że Polak potrafi, nawet gdy znajdzie się w beznadziejnej sytuacji.

Mroczna prawda. Tajemnica zabójstwa Himmlera
FILMY

Tajemnica zabójstwa Himmlera

W moim filmie opowiadam o okolicznościach śmierci Heinricha Himmlera wszechwładnego Reichsführera-SS i prawej ręki Hitlera. Dowiecie się dlaczego został zamordowany i co było tego powodem. To historia, której nie ma jeszcze w historycznych opracowaniach. I dlatego właśnie warto ją poznać.

Wybory 1989. Iluzja demokracji
FILMY

Iluzja demokracji

W moim filmie opowiadam o kulisach i przebiegu wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Miały być one pierwszym krokiem w kierunku demokratycznych zmian w naszym kraju. Czy tak rzeczywiście się stało. Na to pytanie odpowiem w moim filmie.

Bitwa o Monte Cassino
FILMY

Bitwa o Monte Cassino

W moim najnowszym filmie zgodnie z Państwa postulatami opowiadam o kulisach i przebiegu bitwy o Monte Cassino. Dowiecie się jak do niej doszło i o co w tej bitwie walczyli Brytyjczycy, Amerykanie, Francuzi i Polacy. Dowiecie się także dlaczego ta bitwa pochłonęła tyle ofiar.