Kategoria: FILMY

FILMY to dział z filmami historycznymi dr Leszka Pietrzaka, publikowanymi na kanale YouTube – “Zakazane historie”.

Na pomoc walczącej Warszawie
FILMY

Na pomoc walczącej Warszawie

W moim filmie pozostaję przy temacie Powstania Warszawskiego. Opowiadam w nim o akcji pomocy walczącej Warszawie ze strony oddziałów Armii Krajowej z terenów Polski, które zostały opanowane przez Sowietów. Dowiecie się, jak ta akcja się zakończyła.

Augustowski Katyń
FILMY

Augustowski Katyń

W moim filmie opowiadam o Obławie Augustowskiej – operacji pacyfikacyjnej przeprowadzonej przez Sowietów w lipcu 1945 roku w rejonie Suwałk i Augustowa. Dowiecie się, co wiemy o tej operacji, a czego jeszcze nie wiemy.

Ostatni żołnierz Hitlera
FILMY

Ostatni żołnierz Hitlera

W moim filmie przedstawiam historię niemieckiego żołnierza, który uciekł z obozu jenieckiego i przez czterdzieści lat ukrywał się na terenie Stanów Zjednoczonych posługując się fałszywą tożsamością. To jedna z najbardziej fascynujących historii związanych z II wojną światową.

Ukraińskie kłopoty z historią
FILMY

Ukraińskie kłopoty z historią

W moim filmie opowiadam o tym jakie problemy mieli Ukraińcy, aby stworzyć swoją własną historię, zwłaszcza tą z czasów II wojny światowej. Dowiecie się dlaczego uległa ona „banderyzacji” i jakie mogą być tego konsekwencje dla Ukrainy i Polski.

Jak Sowieci szpiegowali II Rzeczpospolitą
FILMY

Jak Sowieci szpiegowali II RP

W moim filmie opowiadam o tym, jak Sowieci stworzyli w przedwojennej Polsce najbardziej groźną siatkę szpiegów, ulokowanych w najważniejszych instytucjach państwowych. Dowiecie się, kto nas wówczas zdradził i jakie były tego szkody dla Polski.