FILMY

Wrobiony w Holocaust

Wrobiony w Holocaust

Polski Kościół jest oskarżany przez wielu badaczy Holokaustu, że był bierny wobec żydowskiej zagłady. Wielu z nich zarzuca nawet polskiemu Kościołowi współsprawstwo zagłady Żydów. Ale to wszystko jest nieprawdą. Kościół w tamtym czasie organizowały różne formy pomocy Żydom. Po drugiej wojnie światowej ludzie polskiego Kościoła zazwyczaj o tym nie mówili i dlatego tak łatwo było oskarżyć polski Kościół o bierność wobec zagłady Żydów.

Wsparcie kanału “Zakazane historie”

Szanowni Państwo. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpłaty. Dziękuję również za liczne komentarze, jakie znajdują się pod moimi filmami. Chciałbym dalej rozwijać kanał “Zakazane historie”, aby móc lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dlatego zwracam się ponownie o wsparcie mojego kanału. Można tego dokonać za pośrednictwem:
– platformy patronite.pl/zakazanehistorie
– serwisu PayPal

Można też dokonać wpłaty na konto bankowe: w PKO BP nr 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131. Z góry dziękuję za Państwa szczodrość.

A za tydzień

W moim następnym filmie opowiem Państwu o kulisach tworzenia Pierwszej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki w Sielcach nad Oką, która to jednostka stała się zaczynem armii komunistycznej Polski. Ten film zatytułowałem “Armia Kremla”. Gorąco zapraszam do oglądania.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o subskrypcję mojego kanału na YouTube, za co góry dziękuję.