FILMY

Zdrajcy z Katynia

Zdrajcy z Katynia

Co najmniej 395 polskich oficerów z obozów w Kozielsku , Starobielsku i Ostaszkowie uniknęło rozstrzelania w ramach Zbrodni Katyńskiej. Z tej grupy Sowieci wyselekcjonowali około trzydziestu polskich oficerów. Trzynastu z nich ukończyło specjalny kurs jaki sowieckie NKWD zorganizowało dla nich w podmoskiewskiej Małachówce. Po jego zakończeniu mieli tworzyć nową polska armię i w przyszłości budować komunistyczną Polskę , już jako siedemnastą republikę Związku Sowieckiego. W maju  1943 r. w Sielcach nad Oką Sowieci przystąpili do  tworzenia 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, która  stała się zalążkiem armii komunistycznej Polski. Absolwenci Małachówki odgrywali w niej kluczową rolę. Gorąco zapraszam do oglądania.

Wsparcie kanału “Zakazane historie”

Szanowni Państwo. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpłaty. Dziękuję również za liczne komentarze, jakie znajdują się pod moimi filmami. Chciałbym dalej rozwijać kanał “Zakazane historie”, aby móc lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dlatego zwracam się ponownie o wsparcie mojego kanału. Można tego dokonać za pośrednictwem:
– platformy patronite.pl/zakazanehistorie
– serwisu PayPal

Można też dokonać wpłaty na konto bankowe: w PKO BP nr 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131. Z góry dziękuję za Państwa szczodrość.

A za tydzień

W moim kolejnym filmie opowiem Państwu o tym, kto po raz pierwszy ujawnił prawdę o Zbrodni Katyńskiej i jakie miało to konsekwencje dla Polski. Ten film zatytułowałem “Kto zaczął wojnę o Katyń”. Gorąco zapraszam do oglądania.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o subskrypcję mojego kanału na YouTube, za co góry dziękuję.