Operacja IV Rzesza

36,90 

“Operacja IV Rzesza” to najnowsza książka dr Leszka Pietrzaka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Bellona.

Czy to możliwe, że III Rzesza tak naprawdę wygrała II wojnę światową? Wbrew pozorom, żeby zadać to pytanie, nie trzeba być niespełna rozumu lub pod wpływem środków odurzających. Autor tej książki patrzy na fakty historyczne trochę inaczej niż większość społeczeństwa, ponieważ zajmował się ich odczytywaniem zawodowo. Nie tylko jako historyk czy popularyzator historii, czasem biegły sądowy, ale także jako oficer polskich tajnych służb.

Jeżeli spojrzeć na powojenny ład, jaki wytworzył się w Europie i na świecie, łatwo dojść do wniosku, że skorzystały na nim Niemcy. Mimo że zostały podzielone przez zwycięskich aliantów, odbudowały się ekonomicznie i politycznie. Po zjednoczeniu w 1990 roku stały się najważniejszym państwem Europy. Do realizacji swych celów i swego interesu narodowego potrafią znakomicie wykorzystywać Unię Europejską, Towarzyszy temu polityka pamięci – czy raczej niepamięci – Berlina, której głównym celem jest zdjęcie z narodu niemieckiego odium masowych zbrodni popełnionych przez bliżej nieokreślonych „nazistów” i zrzucenie współodpowiedzialności na inne narody, w tym na Polaków.

Dlatego warto się zastanowić, czy zwycięstwo militarne Hitlera było jedynym scenariuszem, jaki brały pod uwagę elity rządzące III Rzeszą. A może zwycięskich scenariuszy było znacznie więcej…?

Ta książka może wstrząsnąć polską opinią publiczną. Zapraszamy do lektury.

Brak w magazynie

SKU: B2 Kategoria: Tag:

Opis

Fragment

książki “Operacja IV Rzesza”

Serial Nasze matki, nasi Ojcowie i kampania propagandowa wokół niego to zaledwie fragment konstruowania nowej pamięci niemieckiej. II wojna światowa jest oczywiście w niej najważniejsza. Ostatnie lata w Niemczech obfitowały w wysiłki, aby przełamać wreszcie niemiecką pamięć historyczną i sprawić, by zaczęła ona wyglądać inaczej niż dotychczas. Aby to osiągnąć, Niemcy muszą zapomnieć, że byli sprawcami II wojny światowej i dopuścili się wszystkich jej niegodziwości, a zaczęli mówić o krzywdach, jakich doznali w jej wyniku. Rzekomo największych krzywd doznali Niemcy, których przesiedlono z Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechosłowacja, Węgry, Rumunia) po zakończeniu wojny. Właśnie w tym celu zaprojektowano Centrum przeciwko Wypędzeniom. Jego inicjatorką była Erika Steinbach, przewodnicząca Związku Wypędzonych, wspierana przez lata przez kanclerz Angelę Merkel. […] W Niemczech jest również nadal kontynuowany projekt narracji historycznej pt. „Polskie obozy koncentracyjne”. Takim terminem nagminnie posługują się prawie wszystkie niemieckie media, nawet popularnonaukowy magazyn “Focus”, czy oficjalne agencje informacyjne, na przykład Deutsche Presse-Agentur(DPA)…

dr Leszek Piotr Pietrzak


A oto spis treści książki “Operacja IV Rzesza”

  • Wstęp – Kto naprawdę wygrał II wojnę światową – 7
  • Rozdział I – O co w istocie walczyły Niemcy w I i II wojnie światowej – 49
  • Rozdział II – Złodzieje Europy – 55
  • Rozdział III – O wykańczaniu konkurencji – 92
  • Rozdział IV – Motyw zbrodni – 121
  • Rozdział V – IV Rzesza, czyli kto naprawdę rządzi Unią Europejską – 138
  • Rozdział VI – Rekonkwista, czyli jak Niemcy chcą wrócić na polskie ziemie zachodnie – 151
  • Rozdział VII – Ile straciliśmy z rąk niemieckich i rosyjskich okupantów – 179

Liczba stron: 200

Oprawa: miękka

Wydawca: Bellona

Informacje dodatkowe

Waga 259 g
Wymiary 210 × 145 × 14 mm