FILMY

Dziadkowie z Wehrmachtu

Dziadkowie z Wehrmachtu 1

W czasie II wojny światowej wielu Polaków służyło w jednostkach niemieckiego Werhrmachtu. Jednym z nich był Józef Tusk, dziadek Donalda Tuska. Polaków można było spotkać także w szeregach niemieckiej Luftwaffe, niemieckiej Kriegsmarine i Waffen SS. Po wojnie w komunistycznej Polsce nie spotykały ich takie represje jak żołnierzy polskiego antykomunistycznego podziemia. Przyczyn tego było wiele, mówię o nich szerzej w filmie. Również po roku 1989 ten temat nie był w Polsce podejmowany. O tym dlaczego tak było również usłyszycie w moim filmie.

Świadek Katynia

Drodzy Widzowie, tydzień temu opowiedziałem Wam o Stefanie Bartysiaku, który zbiegł z sowieckiego obozu śmierci w Katyniu. Jego relacja jest wyjątkową historią. Czytając protokoły jego zeznań byłem wstrząśnięty. Sceny jakie opisuje Stefan Bartysiak są tak drastyczne, że nawet trudno je sobie wyobrazić. Dlatego ta historia musi zostać uwieczniona. Z moim zespołem postanowiliśmy, że tę historię opowiemy Państwu w nieco szerszym filmie dokumentalnym. I dlatego zwracam się do Państwa o wsparcie tej idei. Proszę o wpłaty dowolnych kwot na ten cenny historycznie projekt filmowy na konto bankowe w PKO BP nr 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131 lub poprzez PayPal, za co z góry gorąco dziękuję.

A za tydzień

W moim następnym filmie opowiem Państwu o KL Warschau, niemieckim obozie koncentracyjnym, jaki w czasie drugiej wojny światowej funkcjonował na terenie Warszawy. Ten film zatytułowanym “Zapomniany obóz”.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o subskrypcję mojego kanału na YouTube, za co góry dziękuję.