FILMY

Zapomniany obóz

KL Warschau

KL Warschau to obóz koncentracyjny, jaki w czasie II wojny światowej Niemcy utworzyli na terenie Warszawy. Zginęło w nim co najmniej 200 tysięcy Polaków. Po wojnie na terenie byłego KL Warschau sowieckie NKWD zorganizowało swój własny obóz, a potem istniało tam komunistyczne więzienie. Przez lata o KL Warschau nie mówiono. Nie było go nawet na mapie polskiej martyrologii czasów II wojny światowej. Również po upadku komunizmu KL Warschau nie znalazł należnego miejsca w polskiej historii. Nie dokonano nawet jego należytego upamiętniania. Dlaczego?

Świadek Katynia

Drodzy Widzowie, dwa tygodnie temu opowiedziałem Wam o Stefanie Bartysiaku, który zbiegł z sowieckiego obozu śmierci w Katyniu. Jego relacja jest wyjątkową historią. Czytając protokoły jego zeznań byłem wstrząśnięty. Sceny jakie opisuje Stefan Bartysiak są tak drastyczne, że nawet trudno je sobie wyobrazić. Dlatego ta historia musi zostać uwieczniona. Z moim zespołem postanowiliśmy, że tę historię opowiemy Państwu w nieco szerszym filmie dokumentalnym. I dlatego zwracam się do Państwa o wsparcie tej idei. Proszę o wpłaty dowolnych kwot na ten cenny historycznie projekt filmowy na konto bankowe w PKO BP nr 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131 lub poprzez PayPal, za co z góry gorąco dziękuję.

A za tydzień

W moim następnym filmie opowiem Państwu o sowieckich deportacjach Polaków z Kresów w czasie drugiej wojnie światowej. Ten film zatytułowałem “Dramat Kresów”.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o subskrypcję mojego kanału na YouTube, za co góry dziękuję.