FILMY

Wołyńska zagłada Polaków

Wołyńska zagłada Polaków

W związku z 80. rocznicą kulminacji tzw, rzezi wołyńskiej przypominam mój film sprzed dwóch lat. pt. “Wołyńska zagłada Polaków”. Opowiadam w nim o mordach Polaków na Wołyniu, dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów w 1943 roku. To temat, który jest najczarniejszą kartą polskiej historii czasów II wojny światowej. Przez ponad pół wieku nie był obecny w naszej historii i dopiero po upadku komunizmu zaczęliśmy go stopniowo poznawać. Postanowiłem o nim opowiedzieć w swoim filmie, który zatytułowałem „Wołyńska zagłada Polaków”. Zdaję sobie jednak sprawę, ze jest to temat bardzo skomplikowany i wielowątkowy. W ramach przyjętej przeze mnie formuły krótkich filmów nie jestem w stanie o wszystkim powiedzieć, dlatego też wrócę do tego tematu za jakiś czas, aby poruszyć jeden ważny wątek o którym w filmie „Wołyńska zagłada Polaków” wspominam jedynie zdawkowo. Chodzi oczywiście o postawę Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej wobec zagłady Polaków z Wołynia. Gorąco zapraszam do oglądania.

Premiera w każdy piątek o 20.00

Patroni kanału

Dziękuję za liczne komentarze moich filmów i wpłaty. Dziękuję moim Patronom za wsparcie kanału “Zakazane historie”. Moimi Patronami są:

Złoci

  • Ewa Szemraj oraz Andrzej Maciejewski z Alaski

Srebrni

Brązowi

  • Prof. Mira Modelska-Creech
  • Jarosław Bataszew
  • Mateusz Jaworowski
  • Krzysztof Druh

Wsparcie kanału “Zakazane historie”

Szanowni Państwo. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpłaty. Dziękuję również za liczne komentarze, jakie znajdują się pod moimi filmami. Chciałbym dalej rozwijać kanał “Zakazane historie”, aby móc lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dlatego zwracam się ponownie o wsparcie mojego kanału. Można tego dokonać za pośrednictwem platformy patronite.pl/zakazanehistorie.

Można też dokonać wpłaty na konto bankowe: w PKO BP nr 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131 lub poprzez serwis PayPal. Z góry dziękuję za Państwa szczodrość.


A za tydzień

Zgodnie z Waszymi postulatami w moim następnym filmie opowiem o kulisach rozmów w Magdalence i przy Okrągłym Stole. Dowiecie się, jak rzeczywiście wyglądały te rozmowy, jak narodził się polityczny kompromis pomiędzy komunistyczną władzą a solidarnościową opozycją. Dowiecie się, czego ten kompromis dotyczył i jakie były jego faktyczne następstwa. Ten film zatytułowałem: „Teatr demokracji. Kulisy Magdalenki i Okrągłego Stołu”. Gorąco zapraszam do oglądania.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o udostępnianie i subskrypcję mojego kanału na YouTube, za co góry dziękuję.