FILMY

Jak Polacy uratowali praskich Żydów przed zagładą

Jak Polacy uratowali praskich Żydów przed zagładą

W moim najnowszym filmie opowiem Wam o tym jak polscy urzędnicy uratowali w marcu 1939 r. grupę prawie 5 tysięcy Żydów z czeskiej Pragi, którzy obawiali się o swoje życie po tym jak Hitler zajął Czechosłowację. To historia o której nie przeczytacie w podręcznikach. Nie zauważyli jej nawet badacze Holocaustu. I dlatego właśnie warto ją poznać. Ten film zatytułowałem „Jak Polacy uratowali praskich Żydów przed zagładą”. Gorąco zapraszam do oglądania”.

Premiera w każdy piątek o 20.00

Patroni kanału

Dziękuję za liczne komentarze moich filmów i wpłaty. Dziękuję moim Patronom za wsparcie kanału “Zakazane historie”. Moimi Patronami są:

Złoci

Zloty Patron - Kancelaria Prawnicza Macieja Ordona w Chicago

Zloty Patron - Kancelaria Adwokacka Prawo Filipa

Srebrni

Brązowi

 • Prof. Mira Modelska-Creech
 • Jarosław Bataszew
 • Krzysztof Druh
 • Tomasz Kaczorowski
 • Marcin Maslany

Wsparcie kanału “Zakazane historie”

Szanowni Państwo. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpłaty. Dziękuję również za liczne komentarze, jakie znajdują się pod moimi filmami. Chciałbym dalej rozwijać kanał “Zakazane historie”, aby móc lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dlatego zwracam się ponownie o wsparcie mojego kanału. Można tego dokonać:

 1. 1. Za pośrednictwem platformy patronite.pl: https://patronite.pl/zakazanehistorie
 2. Bezpośrednio na YouTube:
  – klikając “Wesprzyj” pod filmem, aby cyklicznie dokonywać wpłat – https://www.youtube.com/zakazanehistorie/join
  – klikając “Podziękuj” pod filmem, aby dokonać jednorazowej wpłaty
 3. Poprzez serwis PayPal: https://www.paypal.com/paypalme/leszekpietrzak
 4. Bezpośrednio na moje konto bankowe: w PKO BP nr 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131.

Z góry dziękuję za Państwa szczodrość.


A za tydzień

W następnym moim filmie opowiem Wam o cudzie, jakiego na Jasnej Górze we wrześniu 1926 roku doświadczył Józef Wałęsa. Dowiecie się, jak go to odmieniło i co, oprócz nazwiska, łączyło go z naszym byłym prezydentem Lechem Wałęsą. To historia mocno osadzona w polskiej duchowości. Ten film zatytułowałem „Cud Wałęsy”. Gorąco zapraszam do oglądania.

Film dla Patronów

A moich Patronów zachęcam do obejrzenia na kanale zamkniętym na patronite.pl wykładu na temat reparacji wojennych dla Polski, który to wykład wygłosiłem 11 listopada ubiegłego roku na inauguracji kolejnego roku akademickiego Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie. To sprawa, która od kilku lat jest przedmiotem wysiłków polskich władz.

W każdy piątek zapraszam na premiery moich nowych opowieści filmowych, a od poniedziałku do czwartku na filmy #shorts – zawsze o 20:00.


Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o udostępnianie, subskrypcję mojego kanału na YouTube i o wsparcie, za co góry dziękuję.