FILMY

Boże Narodzenie 1939

Boże Narodzenie 1939

Święta Bożego Narodzenia 1939 r. były najtrudniejszym okresem dla Polaków w okupowanej przez Niemców Polsce. Klęska wrześniowa spowodowała, że zawalił się  ich cały świat. Przerażała ich polityka niemieckiego okupanta i zbrodnie, jakich się on dopuszczał na Polakach. Życie codzienne stawało się dla nich coraz trudniejsze, a ich nastroje coraz bardziej się pogarszały. Dlatego też z niepokojem oczekiwali tamtych świąt Bożego Narodzenia. I rzeczywiście okazały się dla nich bardzo trudnym czasem. Nie tylko dlatego, ze niezwykle trudno było je przygotować, ale jeszcze bardziej dlatego, że przy wigilijnym stole zabrakło tak wielu bliskich im osób. Ale Polacy starali się je spędzić razem i wierzyć w to, że następne Święta Bożego Narodzenia będą już w wolnej Polsce. O tym jak wyglądały święta Bożego Narodzenia Polaków w 1939 r. opowiadam w moim dzisiejszym filmie. Ten film zatytułowałem „Boże Narodzenie 1939”. Gorąco zapraszam do oglądania!

Drodzy Widzowie, z racji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku nastąpi przerwa w emisjach moich nowych filmów na kanale “Zakazany historie”. Następny film zostanie wyemitowany w piątek 8 stycznia 2021 roku tradycyjnie o godz. 20:00. W tym filmie opowiem historię polskiego żołnierza, który wraz z kolegami uciekł z Katynia. Tej historii nie zna jeszcze nikt i ja ją Państwu opowiem jako pierwszy. Ten film zatytułowałem “Świadek Katynia”. Zapraszam do oglądania.

Szanowni Państwo, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wielu radości. Oby te święta były dla wszystkich pełne rodzinnego ciepła. A na Nowy Rok 2021 życzę wiele obfitości.