FILMY

Wsparcie moich projektów historycznych

Prośba o wsparcie projektów historycznych dr Leszka Pietrzaka

Zwracam się więc do Państwa z gorącym apelem o finansowe wsparcie moich kolejnych projektów historycznych, nad którymi aktualnie pracuję. Wierzę, że to co robię przyczynia się do edukacji historycznej Polaków. Bez niej trudno byłoby im zrozumieć teraźniejszość i przygotować się na wyzwania przyszłości.

Szanowni Państwo,

Od lat prezentuję najnowszą historię Polski i Europy. Podejmuję wydarzenia i problemy, które nie są obecne w naszej oficjalnej historii. Było ich już bardzo wiele. Polski wysiłek w czasie II wojny światowej, kulisy organizowania się konspiracji antyniemieckiej i antykomunistycznej oraz jej akcji zbrojnych, opowiadam o narodzinach komunistycznej Polski i mechanizmach jej funkcjonowania. W moich opowieściach są nie tylko nieznane wydarzenia, ale także ich prawdziwi bohaterowie, o których nie mieliśmy okazji jeszcze usłyszeć.

Ale w moich opowieściach nie skupiam się tylko na polskiej historii. Staram się opowiadać również historię innych krajów, zwłaszcza tych z którymi toczyliśmy wojny lub z którymi zawieraliśmy sojusze, licząc na ich pomoc. Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Francja, Stany Zjednoczone to właśnie jedne z nich. Siłą rzeczy obalam historyczne mity i demaskuję historyczne kłamstwa, jakich przez dziesiątki lat narosło wiele w historii Polski i Europy. Swoje opowieści na ten temat snuję w ramach szerszego projektu który zatytułowałem „zakazane historie”. To nie tylko książki, ale także audiobooki, które trafiają do rak polskiego odbiorcy. Obecnie przygotowuję audiobooka „Zakazane historie II”. Będzie on poświęcony historii Polski i Europy w latach 1939-1989, a więc okresowi, który najbardziej zaciążył na naszych losach w XX wieku.

Wierzę, ze to co robię przyczynia się do edukacji historycznej Polaków. Bez niej trudno byłoby im zrozumieć teraźniejszość i przygotować się na wyzwania przyszłości. „Zakazane historie” to projekt, który realizuję samodzielnie, bez wsparcia ze strony państwa i jego wyspecjalizowanych agend. Wiążą się jednak z nim koszta, które nie jest łatwo samodzielnie udźwignąć.

Zwracam się więc do Państwa z gorącym apelem o finansowe wsparcie. Każda kwota, nawet ta najdrobniejsza będzie cennym wsparciem prowadzonej przeze mnie działalności.


Jeśli ktoś z Państwa zechce tego dokonać proszę o wpłaty na rachunek:

Bank PKO BP – nr rachunku: 94 1020 3147 0000 8102 0138 2696.


Wpłat można również dokonywać za pośrednictwem systemu PayPal, gdzie uruchomiłem zbiórkę na ten projekt.


Z góry dziękuję za Państwa ofiarność.

Leszek Pietrzak