Zakazana historia 11

29,90 

“Zakazana historia 11” to jedenasta z serii tradycyjnych książek autorstwa dr Leszka Pietrzaka, publikowanych od wielu lat. W tym zbiorze na szczególne polecenie zasługują teksty o antypolskiej polityce Winstona Churchilla, prawdziwej historii sowieckiej partyzantki i o znienawidzonym przez komunistów Ferdynandzie Ossendowskim, który był jednym z najbardziej znanych za granicą polskich pisarzy XX wieku, a o którym jeszcze dziś podręczniki wspominają zdawkowo, albo wcale. Znajdziecie tu Państwo również szereg innych wciągających, zakazanych historii.

W naszej e-księgarni specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy każdą z 16 książek tej popularnej serii, zarówno aktualne wydania, jak i egzemplarze archiwalne.

Brak w magazynie

SKU: ZHB11 Kategoria: Tag:

Opis

Wstęp

do 11. książki serii “Zakazana historia”

To już 11 tom „Zakazanej historii” dr. Leszka Pietrzaka. Znany publicysta szuka i znajduje ważne, ale mało znane lub wręcz niepopularne tematy z naszej historii. Zarówno tej nieco już odległej, jak i najnowszej.

Dr Leszek Pietrzak wie, które tematy są niepopularne i dlaczego. Przez pierwsze dwadzieścia lat wolnej Polski pracował w Urzędzie Ochrony Państwa, Instytucie Pamięci Narodowej, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a także był weryfikatorem żołnierzy Wojskowych Służb Informacyjnych.

Walka o prawdę historyczną jest elementem walki o władzę polityczną, także we współczesnej Polsce. „Kto kontroluje przeszłość, kontroluje przyszłość” – zauważył brytyjski pisarz i myśliciel George Orwell. Dlatego po wojnie, komuniści zaczęli walkę o władzę od cenzurowania, palenia i niszczenia przedwojennych książek. To był wstęp do pisanej na nowo historii, dlatego dziś część historyków mówi o wojnie domowej po 1944 r., a nie walce z sowieckim okupantem.

W tym zbiorze na szczególne polecenie zasługują teksty o antypolskiej polityce Winstona Churchilla, prawdziwej historii sowieckiej partyzantki i o znienawidzonym przez komunistów Ferdynandzie Ossendowskim, który był jednym z najbardziej znanych za granicą polskich pisarzy XX wieku, a o którym jeszcze dziś podręczniki wspominają zdawkowo, albo wcale. Ów pisarz był tak znienawidzony przez sowietów, że gdy usłyszeli o jego śmierci w 1945 r., to wysłali specjalny oddział, by rozkopał grób, aby upewnić się, że to nie kolejna sztuczka śmiertelnego wroga towarzysza Lenina. Zapraszam do lektury!

Jan Piński


A oto spis treści książki “Zakazana historia 11”

 • Generał jednego powstania – 9
 • Osobisty wróg Lenina – 20
 • Z kim walczyli sowieccy partyzanci? – 30
 • Churchill przeciwko Polsce – 45
 • Cienie Jałty – 57
 • Ten, który zniszczył polski handel – 68
 • Wojny o krzyże – 80
 • Koniec Nikolae – 93
 • Sztandar wyprowadzić! – 106
 • Terroryści Kiszczaka – 120
 • Dlaczego nie możemy osądzić Czesława Kiszczaka? – 133

Liczba stron: 144

Oprawa: miękka

Wydawca: Wydawnictwo “Penelopa” Sp. z o. o.

Informacje dodatkowe

Waga 150 g
Wymiary 210 × 148 × 10 mm