Zakazana historia 13

25,00 

“Zakazana historia 13” to trzynasta z serii tradycyjnych książek autorstwa dr Leszka Pietrzaka, publikowanych od wielu lat. Tym razem znakomity historyk i dziennikarz wziął na warsztat – m. in. zapomnianą zdradę Polski przez sojuszników w 1920 r. , gdy my stawialiśmy czoła bolszewickiej nawałnicy, Wielka Brytania i Francja dogadywały się jak naszym kosztem zaspokoić apetyty tej barbarii, patologiczne powiązania gospodarcze i towarzyskie ludzi mających wpływ na kształt obecnej Polski, a także szereg innych poruszających tematów z najnowszej historii Polski XX wieku.

W naszej e-księgarni specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy każdą z 16 książek tej popularnej serii, zarówno aktualne wydania, jak i egzemplarze archiwalne.

25 w magazynie

SKU: ZHB13 Kategoria: Tag:

Opis

Wstęp

do 13. książki serii “Zakazana historia”

Jerzy Giedroyć powiedział kiedyś: „Historia Polski jest jedną z najbardziej zakłamanych historii, jakie znam”. Ta diagnoza jest aktualna nawet dziś, 26 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Komuniści uczynili z fałszowania historii narzędzie kontroli społeczeństwa. Przejęcie władzy na sowieckich bagnetach nazywali wyzwoleniem, polskich patriotów, którzy ich zwalczali – bandytami. Komuniści zdobyli władzę, pozycję w społeczeństwie i majątek. Ich dzieci w większości wypadków utrzymały ów awans społeczny. Dziś są wpływowymi osobami i bynajmniej nie uśmiecha się im czytać, że dziadek czy pradziadek byli sowieckimi pachołkami czy też pospolitymi zbrodniarzami.

Dr Leszek Pietrzak już po raz 13 zajmuje się odkłamywaniem najnowszej historii Polski. Łączy wiedzę i warsztat historyka z doświadczeniem pracy w tajnych służbach III RP (Urząd Ochrony Państwa), a także instytucjach, które jako jedyne odniosły pewne sukcesy
na polu dekomunizacji: Instytut Pamięci Narodowej i Komisja Weryfikacyjna Wojskowych Służb Informacyjnych.

Tym razem dr Pietrzak wziął na warsztat zapomnianą zdradę Polski przez sojuszników w 1920 r. Gdy my stawialiśmy czoła bolszewickiej nawałnicy, Wielka Brytania i Francja dogadywały się jak naszym kosztem zaspokoić apetyty tej barbarii.

Kolejnym tekstem wartym polecenia jest „W sidłach układu wiedeńskiego” bezkompromisowo analizujący powiązania gospodarcze i towarzyskie ludzi mających wpływ na kształt obecnej Polski.

To właśnie główna zaleta esejów Leszka Pietrzaka, który nie boi się nazywać rzeczy po imieniu. Tylko bowiem wtedy historia czegoś będzie mogła nas nauczyć, jeżeli nie będziemy się sami okłamywać.

Jan Piński


A oto spis treści książki “Zakazana historia 13”

 • Zapomniana zdrada Polski – 9
 • Ostatni rejs ofiar – 22
 • Przerwać mobilizację! – 32
 • Wielki blef aliantów – 43
 • Szare eminencje naczelnego wodza – 56
 • Gra o granicę – 66
 • Epilog norymberski – 76
 • Kujbyszewiacy – fundament komunistycznej bezpieki – 87
 • Pretorianie komunizmu – 97
 • Tajemnicze zabójstwo marszałkowej – 107
 • Most szpiegów – 118
 • W sidłach układu wiedeńskiego – 130
 • Zakirov na tropie Katynia – 144

Liczba stron: 154

Oprawa: miękka

Wydawca: Wydawnictwo “Penelopa” Sp. z o. o.

Informacje dodatkowe

Waga 160 g
Wymiary 210 × 148 × 10 mm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.