Polscy bohaterowie 1939-1989 – audiobook MP3

28,50 

Audiobook 5 pt. „Polscy bohaterowie 1939-1989” zawiera 11 audycji (trwających w sumie 78 minut), które koncentrują się na postaciach Polaków, których działalność miała wielkie znacznie nie tylko dla Polski, ale i dla Europy.

ZAKAZANE HISTORIE – SERIA II to pięć audiobooków z audycjami, które w syntetyczny sposób prezentują najważniejsze fragmenty historii Polski i Europy w XX wieku. Łącznie cała seria liczy 60 audycji, które trwają niemal 9 godzin. Na każdym z audiobooków poruszana jest inna tematyka, ale łącznie stanowią one ciąg chronologiczny.

Opis

Korzyści z zakupu audiobooka MP3

  • szybko – od razu masz dostęp do poruszających audycji dr Leszka Pietrzaka
  • taniej – znacząco oszczędzasz na kosztach wysyłki – nawet 20%
  • wygodnie – możesz w każdej chwili słuchać na urządzenia mobilnych

Polscy bohaterowie 1939-1989

to piąty audiobook z cyklu ZAKAZANE HISTORIE – SERIA II

Wiek XX obfitował w polskich bohaterów. Wielu z nich pozostawiło po sobie spuściznę, w której zawartych jest wiele mądrych nauk. Od pułkownika Stanisława Dąbka – obrońcy polskiego Wybrzeża we wrześniu 1939r. możemy nauczyć się męstwa i poświęcenia. Od kapitana Władysława Raginisa, który we wrześniu 1939 r. dowodził odcinkiem obrony Wizna również możemy nauczyć się męstwa i poświęcenia. Z kolei od kapitana Romana Czerniawskiego, wybitnego asa polskiego wywiadu na pewno nauczymy się tego jak najlepiej przyczynić się do zwycięstwa w wojnie, która może decydować o losach Polski i Europy. Kapitan Jan Piwnik „Ponury”, cichociemny i żołnierz Kedywu Armii Krajowej uczy nas poświęceniu dla ojczyzny, aby ta zawsze pozostała wolna. Rotmistrz Witold Pilecki, żołnierz Armii Krajowej, dobrowolny więzień Auschwitz, a potem ofiara komunistycznych katów to na pewno przykład bezgranicznej odwagi i bezgranicznego oddania ojczyźnie. O. Maksymilian Kolbe, który jako więzień Auschwitz oddał swoje życie, aby ocalić życie innego więźnia uczy nas umiejętności złożenia największej ofiary, jaką człowiek może złożyć drugiemu człowiekowi. Z kolei Irena Sendlerowa, która w czasie II wojny światowej działała w konspiracyjnej Radzie Pomocy Żydom przy Delegaturze Rządu na Kraj „Żegota” i uratowała prawie 2,5 tysiąca żydowskich dzieci przed zagładą uczy nas tego jak „podać rękę drugiemu człowiekowi” i to w sytuacjach najtrudniejszych. Zaledwie 17-letnia Danuta Siedzikówna „Inka”, sanitariuszka V wileńskiej Brygady Armii Krajowej dowodzonej przez Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”, a potem skazana na śmierć przez sąd komunistycznej Polski, uczy nas tego „jak zachować się trzeba” będąc w tragicznym położeniu. Generał August Emil Fieldorf Nil – szef Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej, a potem więzień sowieckiego łagru i ofiara zbrodni sądowej uczy nas tego, że honor to rzecz na prawdę święta i nie wolno go nigdy hańbić, nawet w obliczu własnej śmierci. Z kolei Jan Nowak Jeziorański, legendarny kurier Armii Krajowej, a po wojnie szef Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa uczy nas nie tylko odwagi, ale i otuchy, bez której trudno jest przetrwać w życiu najtrudniejsze chwile. Pułkownik Ryszard Kukliński, wybitny planista i sztabowiec Ludowego Wojska Polskiego, który został amerykańskim szpiegiem, aby ratować Polskę przed wojną nuklearną uczy nas wyjątkowego, ale i trudnego poświęcenia, którego wymaga nadzwyczajna troska o przyszłość ojczyzny i całego świata.


A oto pełna lista audycji (i czas ich trwania):

  1. Pułkownik Stanisław Dąbek (6:51)
  2. Kapitan Władysław Raginis (6:36)
  3. Kapitan Roman Czerniawski (6:18)
  4. Kapitan Jan Piwnik „Ponury” (6:46)
  5. Rotmistrz Witold Pilecki (7:58)
  6. Ojciec Maksymilian Kolbe (6:51)
  7. Irena Sendlerowa (6:58)
  8. Danuta Siedzikówna „Inka” (6:35)
  9. August Emil Fildorf „Nil” (7:51)
  10. Jan Nowak Jeziorański (7:08)
  11. Pułkownik Ryszard Kukliński (7:23)