Polska w czasie wojny

25,90 

CD 3 pt. „Polska w czasie wojny” zawiera 13 audycji (trwających w sumie 76 minut i 13 sekund), które koncentrują się wokół wydarzeń, jakie miały miejsce w czasie II wojny światowej. Dominującym wątkiem są straty, jakich doznała Polska i Polacy z rąk niemieckiego okupanta.

ZAKAZANE HISTORIE to seria pięciu płyt CD z audycjami, które w syntetyczny i ciekawy sposób prezentują nieznane, bądź celowo przemilczane, wydarzenia XX-wiecznej historii Polski. W sumie całą seria wydawnicza liczy 65 wciągających audycji, które trwają ponad 6 godzin. Na każdej z płyt jest poruszana nieco inna tematyka.

3 w magazynie

SKU: ZHCD3 Kategorie: , Tagi: ,

Opis

Polska w czasie wojny

to trzecia płyta z cyklu ZAKAZANE HISTORIE

Czy rzeczywiście polityka ministra spraw zagranicznych Józefa Becka doprowadziła do wojny z Niemcami? Odpowiedzieć na to pytanie można dać tylko wtedy gdy poznamy kulisy słynnego przemówienia Becka, wygłoszonego w polskim Sejmie 5 maja 1939 r. I ja je właśnie naświetlam.

Wyjaśniam również dlaczego nasi sojusznicy we wrześniu 1939 r. nie udzielili Polsce pomocy militarnej, pomimo, że obligowały ich do tego zobowiązania. Przedstawiam także codzienną sytuację Polaków w okupowanej przez Niemców Polsce. Mówię o represjach i zbrodniach jakich dopuszczali się wówczas Niemcy, w tym tych najbardziej okrutnych – na polskich dzieciach. Przywołuję sylwetkę kata Powstania Warszawskiego, który utopił naszą stolicę w morzu krwi. Wspominam także tych, którzy skrupulatnie dokumentowali to co wówczas widzieli. Jednym z nich był dr Zygmunt Klukowski, którego kronika z czasów okupacji jest jednym z najważniejszych źródeł dotyczących okupowanej przez Niemców Polski. Nie unikam również historii tych, którzy dopuścili się kolaboracji z Niemcami.

Moja opowieść ma jednego szczególnego bohatera, to fenomen Armii Krajowej, najlepiej zorganizowanej podziemnej armii w okupowanej przez Niemców Europie. Polska była największą ofiarą II wojny światowej. Utraciła ogromną część swojego potencjału demograficznego, gospodarczego i kulturowego, nigdy nie otrzymała za to należnej rekompensaty ze strony Niemiec. To najważniejsza prawda na temat II wojny światowej, której nie zna dzisiaj świat. Moja opowieść to także opowieść o zdradzie. O Jałcie, konferencji „Wielkiej Trójki”, która miała miejsce w lutym 1945 r. i która sprawiła że Polska na blisko 50 lat utraciła swoja suwerenność.

A oto pełna lista audycji (i czas ich trwania):

 1. O co walczył Józef Beck (4:38)
 2. Zdradzeni przez aliantów (7:35)
 3. W okupowanej Polsce (5:28)
 4. Kolaboranci okupowanej Polski (5:57)
 5. Ludzie Naczelnego Wodza (6:49)
 6. Kradzież polskich dzieci (5:04)
 7. Fenomen Armii Krajowej (5:13)
 8. Słowa otuchy z Londynu (4:48)
 9. Kat Powstania Warszawskiego (5:03)
 10. Kronikarz okupowanej Polski (6:05)
 11. Cienie Jałty (5:16)
 12. Wojenne straty polskiej kultury (5:00)
 13. Wojenne straty polskiej gospodarki (4:57)

Wysłuchaj fragmentów audycji z płyty nr 3 – “Polska w czasie wojny”

Informacje dodatkowe

Waga 54 g
Wymiary 138 × 125 × 6 mm