Żydzi w Polsce – audiobook MP3

25,90 

Audiobook 2 – „Żydzi w Polsce” dr Leszka Pietrzaka z serii ZAKAZANE HISTORIE zawiera 13 audycji (w postaci plików MP3, trwających w sumie 70 minut i 6 sekund), koncentrujących się wokół problematyki zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Dominującym wątkiem jest sprawa postawy świata i samych Żydów wobec trwającej zagłady.

Jeśli chcesz natychmiast mieć dostęp do poruszających historii z audiobooka 3 – „Polska w czasie wojny”, to jest to idealny wybór dla Ciebie. Natychmiast po dokonaniu płatności możesz ściągnąć zakupiony komplet 13 audycji w postaci spakowanego pliku na swoje urządzenie, a po rozpakowaniu od razu słuchać na komputerze, tablecie, czy też smartphonie wciągających opowieści dr Leszka Pietrzaka o najnowszej historii Polski XX wieku. Link do audiobooka będzie ważny aż 14 dni, gdyby zaszła potrzeba ponownego pobrania pliku (możesz to zrobić 3 razy). Prawda, że proste.

SKU: ZHMP2 Kategorie: , Tagi: ,

Opis

Korzyści z zakupu audiobooka MP3

 • szybko – od razu masz dostęp do poruszających audycji dr Leszka Pietrzaka
 • taniej – znacząco oszczędzasz na kosztach wysyłki – nawet 20%
 • wygodnie – możesz w każdej chwili słuchać na urządzenia mobilnych

Żydzi w Polsce

to drugi audiobook MP3 z ZAKAZANE HISTORIE

Przez setki lat Polskę licznie zamieszkiwali Żydzi, którzy zawsze zaliczali się do najliczniejszych mniejszości w naszym kraju. Praktycznie co 10 obywatel II RP był Żydem. W czasie II wojny światowej zamieszkali w Polsce Żydzi stali się ofiarami zorganizowanego mordu nazwanego Holokaustem jakiego dopuścił się niemiecki okupant.

Opowiadając o tej tragedii nie unikam jej najtrudniejszych aspektów jak na przykład współudziału części Żydów w eksterminacji swoich żydowskich współbraci. Na pewno należał do nich Chaim Rumkowski, którego rządy w łódzkim getcie były najbardziej jaskrawym przykładem takiej postawy. Ale równie czytelnym przykładem współpracy z niemieckim okupantem była żydowska policja w gettach, która w czasie II wojny światowej była czynnie zaangażowana w organizowanie zagłady Żydów. Odkłamuję historię powstania w warszawskim getcie, z której po wojnie wyrzucono bojowników Żydowskiego Związku Wojskowego. Omawiam także rolę Polaków w ratowaniu Żydów w czasie II wojny światowej. W szczególności dotyczy to polskiego Kościoła, który podejmował wówczas liczne wysiłki, aby uratować przynajmniej niewielką część Żydów, a potem został obarczony winą za rzekomą obojętność wobec ofiar Holokaustu. Daję także odpowiedź na pytanie o faktyczne przyczyny kieleckiego pogromu, wydarzenia które mocno naznaczyło nas piętnem „antysemitów”. Poruszam również losy Żydów w komunistycznej Polsce, a zwłaszcza ich kariery w komunistycznym aparacie represji, który dopuścił się wielu zbrodni na tysiącach polskich patriotów. Opowiadam także skomplikowana historię wydarzeń z Marca 1968 r., które najbardziej zaważyło na polsko – żydowskich relacjach i z którego skutkami musimy zmagać się do dzisiaj.

A oto pełna lista audycji (i czas ich trwania):

 1. Wrześniowa zdrada (5:45)
 2. Prawda o zagładzie (4:53)
 3. Wspólnicy Hitlera (4:46)
 4. Żydowska kolaboracja (5:04)
 5. Policja w gettach (5:05)
 6. Król łódzkiego getta (5:11)
 7. Powstanie w warszawskim getcie (5:16)
 8. Kurier prawdy o zagładzie (4:54)
 9. Wrobiony w zagładę (4:41)
 10. Pogrom kielecki (4:48)
 11. Kat z Jaworzna (5:35)
 12. Stalinowska prokurator (6:31)
 13. Marcowy bunt „Żydów” (6:24)

Wysłuchaj fragmentów audycji z audiobooka 2 – “Żydzi w Polsce”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.