W czasach III RP – audiobook MP3

25,90 

Audiobook 5 – „W czasach III RP” zawiera 13 audycji (trwających w sumie 74 minuty i 16 sekund), dotyczących zjawisk i procesów, jakie miały miejsce w Polsce po odzyskaniu przez nią wolności (1989). Dominującym wątkiem jest brak rozliczenia się z dziedzictwem komunizmu.

Jeśli chcesz natychmiast mieć dostęp do poruszających historii z audiobooka 5 – „W czasach III RP”, to jest to idealny wybór dla Ciebie. Natychmiast po dokonaniu płatności możesz ściągnąć zakupiony komplet 13 audycji w postaci spakowanego pliku na swoje urządzenie, a po rozpakowaniu od razu słuchać na komputerze, tablecie, czy też smartphonie wciągających opowieści dr Leszka Pietrzaka o najnowszej historii Polski XX wieku. Link do audiobooka będzie ważny aż 14 dni, gdyby zaszła potrzeba ponownego pobrania pliku (możesz to zrobić 3 razy). Prawda, że proste.

SKU: ZHMP5 Kategorie: , Tagi: ,

Opis

Korzyści z zakupu audiobooka MP3

 • szybko – od razu masz dostęp do poruszających audycji dr Leszka Pietrzaka
 • taniej – znacząco oszczędzasz na kosztach wysyłki – nawet 20%
 • wygodnie – możesz w każdej chwili słuchać na urządzenia mobilnych

W czasach III RP

to piąty audiobook MP3 z cyklu ZAKAZANE HISTORIE

III RP nazwana wolną i demokratyczną Polską narodziła się w wyniku historycznego kompromisu, zawartego przez komunistyczne władze PRL z solidarnościową opozycją przy Okrągłym stole. Wolna jednak nie była. Głównie dlatego, że ów kompromis miał zapewnić komunistycznym zbrodniarzom bezkarność. Zło nie zostało nazwane złem, nie było nawet symbolicznego rozliczenia winnych, tak jak w Republice Południowej Afryki, gdzie warunkiem uzyskania amnestii było przyznanie się do winy i przeproszenie ofiar. W Polsce kaci śmieli się ofiarom w twarz, pobierając przy tym wysokie pensje, a później równie wysokie emerytury.

Moja opowieść to historia tej swoistej abolicji dla komunistów, której „gruba kreska” stała się najbardziej czytelnym symbolem. Skupiam się także na postaciach gen. Wojciecha Jaruzelskiego i gen. Czesława Kiszczaka, którzy byli prawdziwymi twórcami Polski po roku 1989. I dlatego nigdy nie udało się pociągnąć ich do odpowiedzialności za zbrodnie komunistycznego systemu, jakie mieli na sumieniu. Opowiadam również o zawiedzionych nadziejach Polaków jakie wiązali z prezydenturą Lecha Wałęsy, lidera „Solidarności”, który nie wykorzystał szansy jaką dała mu historia i nie zbudował prawdziwie wolnej i demokratycznej Polski z której moglibyśmy być wszyscy dumni. Polska poczęta w wyniku „Okrągłego stołu”, nazywana dzisiaj powszechnie III RP , była państwem pełnym patologii, sięgających jej najwyższych szczytów. Jak daleko patologiczne układy oplotły wówczas swoimi mackami Polskę opowiadam przybliżając historię polskiej „ośmiornicy”, czyli mafijnego układu wiedeńskiego. Wyjaśniam także skąd wzięły się „polskie obozy koncentracyjne” i kto tak naprawdę je stworzył. O nich jeszcze nie raz będziemy mieli okazję usłyszeć i przeczytać.

A oto pełna lista audycji (i ich czas trwania)

 1. Okrągły Stół (6:01)
 2. Manipulowanie „Solidarnością” (4:48)
 3. Czerwcowa nadzieja (5:00)
 4. Prezydentura Wałęsy (6:11)
 5. Gruba kreska Mazowieckiego (4:45)
 6. Afera FOZZ (6:57)
 7. Zjednoczenie Niemiec, a sprawa polska (7:40)
 8. Sprawa pułkownika Hodysza (5:48)
 9. Historia Gazety Wyborczej (5:09)
 10. Generał Jaruzelski (5:42)
 11. Generał Kiszczak (6:09)
 12. Kto stworzył „polskie obozy koncentracyjne” (4:26)
 13. W sidłach układu wiedeńskiego (4:28)

Wysłuchaj fragmentów audycji z audiobooka 5 – “W czasach III RP”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.