FILMY

Wołyńska zagłada Polaków

Wołyńska zagłada Polaków

Szanowni Państwo, w moim najnowszym filmie opowiem Państwo o mordach Polaków na Wołyniu, dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów w 1943 roku. To temat, który jest najczarniejszą kartą polskiej historii czasów II wojny światowej. Przez ponad pół wieku nie był obecny w naszej historii i dopiero po upadku komunizmu zaczęliśmy go stopniowo poznawać. Postanowiłem o nim opowiedzieć w swoim filmie, który zatytułowałem „Wołyńska zagłada Polaków”. Zdaję sobie jednak sprawę, ze jest to temat bardzo skomplikowany i wielowątkowy. W ramach przyjętej przeze mnie formuły krótkich filmów nie jestem w stanie o wszystkim powiedzieć, dlatego też wrócę do tego tematu za jakiś czas, aby poruszyć jeden ważny wątek o którym w filmie „Wołyńska zagłada Polaków” wspominam jedynie zdawkowo. Chodzi oczywiście o postawę Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej wobec zagłady Polaków z Wołynia. Gorąco zapraszam do oglądania.

Wsparcie kanału “Zakazane historie”

Szanowni Państwo. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpłaty. Dziękuję również za liczne komentarze, jakie znajdują się pod moimi filmami. Chciałbym dalej rozwijać kanał “Zakazane historie”, aby móc lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dlatego zwracam się ponownie o wsparcie mojego kanału. Można tego dokonać za pośrednictwem:
– platformy patronite.pl/zakazanehistorie
– serwisu PayPal

Można też dokonać wpłaty na konto bankowe: w PKO BP nr 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131. Z góry dziękuję za Państwa szczodrość.

A za tydzień

W moim kolejnym filmie opowiem Państwu o tajemniczej misji Józefa Retingera, byłego doradcy premiera Władysława Sikorskiego, do okupowanej Polski. Ten film zatytułowałem “Misja Salamandra”. Gorąco zapraszam do oglądania.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o subskrypcję mojego kanału na YouTube, za co góry dziękuję.