FILMY

Wielkanoc 1943

Wielkanoc 1943

Wielkanoc 1943 roku na zawsze zapisała się w pamięci mieszkańców okupowanej przez Niemców Polski. Nie tylko dlatego, że była wyjątkowo uboga, ale jeszcze bardziej dlatego, że przebiegała w cieniu kilku dziejących się wówczas dramatów: Katynia, warszawskiego getta, gdzie trwało zbrojne powstanie oraz ukraińskiej rzezi Polaków na Wołyniu. To właśnie połączenie tej biedy z tymi dramatami sprawiło, że były to zupełnie inne święta wielkanocne niż zazwyczaj to w Polsce bywało. O tym opowiem Państwu ze szczegółami w moim najnowszym filmie „Wielkanoc 1943”, jaki wyemitowany zostanie w najbliższy piątek, jak zawsze o godzinie 20.00. Gorąco zapraszam do oglądania.

Patroni kanału

Dziękuję moim “Brązowym patronom” za wsparcie kanału “Zakazane historie” na patronite.pl: Pani Mirze Modelskiej-Creech oraz Panu Jarosławowi Bataszew.

Wielkanoc 2021

Szanowni Państwo. Z racji nadchodzących Świąt wielkanocnych chciałbym życzyć Państwu wiele radości ze Zmartwychwstania, nadziei, pokoju i rodzinnego ciepła. Tradycyjnie i po polsku życzę Państwu Wesołego Alleluja.

W moim następnym filmie

W następnym moim filmie, jaki zostanie wyemitowany po świętach 9 kwietnia, zainicjuję cykl opowieści na temat historii powszechnej XX wieku. W pierwszym z filmów z tego cyklu zmierzę się z najważniejszym mitem historii XX wieku, czyli tym, czy rzeczywiście Adolf Hitler doszedł w Niemczech do władzy w sposób demokratyczny. Ten film zatytułowanym “Haki Hitlera”. Gorąco zapraszam do oglądania.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o subskrypcję mojego kanału na YouTube, za co góry dziękuję.