PUBLIKACJE

III RP

Tadeusz Mazowiecki w sejmie 1989

III RP nazwana wolną i demokratyczną Polską narodziła się w wyniku historycznego kompromisu, zawartego przez komunistyczne władze PRL z solidarnościową opozycją przy Okrągłym stole. Wolna jednak nie była. Głównie dlatego, że ów kompromis miał zapewnić komunistycznym zbrodniarzom bezkarność. Zło nie zostało nazwane złem, nie było nawet symbolicznego rozliczenia winnych, tak jak w Republice Południowej Afryki, gdzie warunkiem uzyskania amnestii było przyznanie się do winy i przeproszenie ofiar. W Polsce kaci śmieli się ofiarom w twarz, pobierając przy tym wysokie pensje, a później równie wysokie emerytury.

Moja opowieść to historia tej swoistej abolicji dla komunistów, której „gruba kreska” stała się najbardziej czytelnym symbolem. Skupiam się także na postaciach gen. Wojciecha Jaruzelskiego i gen. Czesława Kiszczaka, którzy byli prawdziwymi twórcami Polski po roku 1989. I dlatego nigdy nie udało się pociągnąć ich do odpowiedzialności za zbrodnie komunistycznego systemu, jakie mieli na sumieniu. Opowiadam również o zawiedzionych nadziejach Polaków jakie wiązali z prezydenturą Lecha Wałęsy, lidera „Solidarności”, który nie wykorzystał szansy jaką dała mu historia i nie zbudował prawdziwie wolnej i demokratycznej Polski z której moglibyśmy być wszyscy dumni. Polska poczęta w wyniku „Okrągłego stołu”, nazywana dzisiaj powszechnie III RP, była państwem pełnym patologii, sięgających jej najwyższych szczytów. Jak daleko patologiczne układy oplotły wówczas swoimi mackami Polskę opowiadam przybliżając historię polskiej „ośmiornicy”, czyli mafijnego układu wiedeńskiego.

Wyjaśniam także skąd wzięły się „polskie obozy koncentracyjne” i kto tak naprawdę je stworzył. O nich jeszcze nie raz będziemy mieli okazję usłyszeć i przeczytać.

A oto fragment jednej z audycji

 

Kliknij, aby nabyć 5. CD serii ZAKAZANE HISTORIE – W czasach III RP.