Zakazana historia 15

25,00 

“Zakazana historia 15″ to piętnasta z serii tradycyjnych książek autorstwa dr Leszka Pietrzaka, walczącego z zakłamywaniem polskiej historii XX wieku. Tekstem demaskującym tą perfidną taktykę jest esej „Kto fałszuje historię” będący swoistym rankingiem europejskich kłamców historycznych. O tym, że nie jest kwestia czysto akademicka, pokazuje tekst „Pouczająca historia Kłajpedy”, w którym dr Pietrzak przekonująco pokazuje jak manipulowanie historią przekłada się na bieżącą politykę. Nie da się zrozumieć aktualnej polityki europejskiej bez znajomości historii, ale tej prawdziwej, a nie kłamstw i półprawd, jakie serwowane są nam przed main stream.

W naszej e-księgarni specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy każdą z 16 książek tej popularnej serii, zarówno aktualne wydania, jak i egzemplarze archiwalne.

Brak w magazynie

SKU: ZHB15 Kategoria: Tag:

Opis

Wstęp

do 15. książki serii “Zakazana historia”

Już po raz 15 mamy przyjemność zaproponować Państwu zbiór tekstów dr Leszka Pietrzaka, odkłamujących naszą historię. Pietrzak jako były oficer tajnych służb, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, wreszcie analityk Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ma unikalne doświadczenie, bo łączy wiedzę historyczną z ogólnie dostępnych źródeł, z tą o której wiedzą nieliczni.

Historia Polski musi być odkłamywana. Nasi sąsiedzi: Niemcy i Rosja uczynili z historii metodę prowadzenia polityki. Kłamstwa, które kolportują o Polsce i Polakach mają być usprawiedliwieniem ich zbrodni, a czasem wręcz sposobem przerzucenia odpowiedzialności z katów na ofiary.

Takim tekstem demaskującym tą perfidną taktykę jest esej “Kto fałszuje historię” będący swoistym rankingiem europejskich kłamców historycznych. O tym, że nie jest kwestia czysto akademicka, ale i bieżącej polityki pokazuje tekst „Pouczająca historia Kłajpedy”, w którym dr Pietrzak przekonująco pokazuje jak manipulowanie i kłamstwa dotyczące historii przekładają się na bieżącą politykę.

Nie da się zrozumieć bieżącej polityki europejskiej bez znajomości historii, ale tej prawdziwej, a nie kłamstw i półprawd, tudzież uproszczeń, jakie serwowane są nam przed media i politycznie poprawnych historyków.

Zapraszam do lektury, naprawdę warto!

Jan Piński


A oto spis treści książki “Zakazana historia 15”

 • Pierwsza ucieczka z Auschwitz – 9
 • Jak stworzyliśmy antyhitlerowski ruch oporu w III Rzeszy – 19
 • Komanda mistrzów śmierci – 32
 • Najbardziej niepokorny komunista PRL-u – 45
 • Bunt dekady sukcesu – 57
 • Wielkie Kariery polskich emigrantów – 68
 • Na tropie największej zbrodni PRL-u – 83
 • Kariera twórcy III RP – 92
 • Rosyjska wojna o historię – 109
 • Pouczająca historia Kłajpedy – 121
 • Kto najbardziej fałszuje historię? – 133

Liczba stron: 144

Oprawa: miękka

Wydawca: Wydawnictwo “Penelopa” Sp. z o. o.

Informacje dodatkowe

Waga 200 g
Wymiary 210 × 148 × 8 mm