Zakazana historia 14

29,90 

“Zakazana historia 14″ to czternasta z serii tradycyjnych książek autorstwa dr Leszka Pietrzaka, publikowanych od wielu lat. W tym zbiorze szczególnie wart uwagi jest tekst „Złodzieje Europy” pokazujący, że Niemcy wcale źle ekonomicznie na II wojnie światowej nie wyszli. A tak, już z historii współczesnej – komunistyczny szwindel dokonany w latach 80., gdy prominentom systemu totalitarnego udało się przejąć kontrolę nad naszym ostatnim zrywem narodowym i uczynić z niego narzędzie korzystnego lądowania w nowej rzeczywistości. Dr Pietrzak opisuje też inne poruszające tematy z historii Polski XX wieku.

W naszej e-księgarni specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy każdą z 16 książek tej popularnej serii, zarówno aktualne wydania, jak i egzemplarze archiwalne.

Brak w magazynie

SKU: ZHB14 Kategoria: Tag:

Opis

Wstęp

do 14. książki serii “Zakazana historia”

Kto kontroluje przeszłość, kontroluje teraźniejszość – pisał George Orwell w słynnym „Roku 1984″. To jedna z podstawowych zasad rządzących współczesną polityką. Historia jest nauką najbardziej wykorzystywaną do bieżącej walki politycznej.

I tak Niemcy już dawno zepchnęli winę za II wojnę światową i popełnione w niej zbrodnie na mitologiczne plemię „Nazistów”, które ponad 70 lat temu siało spustoszenie w Europie. Rosja zaś przerobiła Związek Sowiecki, sojusznika Adolfa Hitlera i współtwórcę konfliktu w wyzwoliciela narodów Europy. Kraje zachodnie zaś zupełnie pominęły zdradę swoich sojuszników w Europie Środkowej i Wschodniej (przede wszystkim Polskę) i zostawienie ich (czyli nas) na pastwę jednego z najokrutniejszych totalitarnych systemów w historii świata. Aby nie psuć młodzieży komfortu istnienia niewygodne fakty nie istnieją w zachodnich podręcznikach historii. Także do dziś nie wyjaśnione milczące przyzwolenie aliantów na holokaust Żydów w czasie II wojny i kompletne ignorowanie apeli rządu polskiego o pomoc i nacisk na Niemców, aby zaprzestali eksterminacji.

To już czternasty tom artykułów i esejów historycznych dr Leszka Pietrzaka, byłego pracownika Urzędu Ochrony Państwa, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Instytutu Pamięci Narodowej łamiący tabu milczenia, wokół „zakazanych” i przemilczanych tematów. W tym zbiorze szczególnie warty uwagi jest tekst „Złodzieje Europy” pokazujący, że Niemcy wcale źle ekonomicznie na II wojnie światowej nie wyszli. A tak, już z historii współczesnej – komunistyczny szwindel dokonany w latach 80., gdy prominentom systemu totalitarnego udało się przejąć kontrolę nad naszym ostatnim zrywem narodowym i uczynić z niego narzędzie korzystnego lądowanie w nowej rzeczywistości.

Zapraszam do lektury!

Jan Piński


A oto spis treści książki “Zakazana historia 14”

 • Strategiczna składnica – 10
 • Atak niemieckiej V kolumny – 18
 • Polowanie na Matejkę – 30
 • Kolonia Hitlera – 38
 • Zagadkowa misja – 53
 • Szczury III Rzeszy – 64
 • Złodzieje Europy – 76
 • Republika Federalna Nazistów – 88
 • Strażnicy słowa – 106
 • Dekada propagandy sukcesu – 117
 • Jak skończyła się demokracja w „Solidarności” – 129
 • Szwindel Kiszczaka – 140
 • Ojciec zjednoczenia – 148

Liczba stron: 158

Oprawa: miękka

Wydawca: Wydawnictwo “Penelopa” Sp. z o. o.

Informacje dodatkowe

Waga 193 g
Wymiary 210 × 148 × 12 mm