Zakazana historia 12

25,00 

“Zakazana historia 12” to dwunasta z serii tradycyjnych książek autorstwa dr Leszka Pietrzaka, w której znany historyk i publicysta szuka i znajduje ważne, ale mało znane lub niepopularne tematy z najnowszej historii Polski. W tym zbiorze możecie Państwo przeczytać m.in. o zdrajcach z Katynia, grupie ponad czterystu polskich oficerów wyselekcjonowanych przez NKWD, z których kilkunastu z nich dopuściło się ewidentnej zdrady ojczyzny i kolaboracji z Sowietami, czy o kulisach powstania niekomunistycznych służb, czyli SB-bis (była to tak naprawdę SB po rebrandingu), a także wiele innych porażających tematów.

W naszej e-księgarni specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy każdą z 16 książek tej popularnej serii, zarówno aktualne wydania, jak i egzemplarze archiwalne.

Brak w magazynie

SKU: ZHB12 Kategoria: Tag:

Opis

Wstęp

do 12. książki serii “Zakazana historia”

To już 12 tom „Zakazanej historii” dr Leszka Pietrzaka. Znany publicysta szuka i znajduje ważne ale mało znane lub niepopularne tematy z naszej najnowszej historii.

Pietrzak wie, które tematy są niepopularne i dlaczego. Przez pierwsze dwadzieścia lat wolnej Polski pracował w Urzędzie Ochrony Państwa, Instytucie Pamięci Narodowej (był biegłym w śledztwie dotyczącym zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki), Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a także był weryfikatorem Wojskowych Służb Informacyjnych.
W tym zbiorze możecie Państwo przeczytać m.in. o zdrajcach z Katynia. „Losu ofiar nie podzieliła grupa ponad czterystu polskich oficerów wyselekcjonowanych przez NKWD. Kilkunastu z nich dopuściło się ewidentnej zdrady ojczyzny i kolaboracji z Sowietami” – pisze Pietrzak w sensacyjnym materiale, który do tej pory był skrzętnie przemilczany.

Innym wstrząsającym tekstem jest bilans drugiej wojny światowej. Wbrew propagandzie zarówno peerelowskiej jak i obecnej Polska przegraj drugą wojnę światową i żadne obecności na paradach w obozach zwycięzców tego nie zmienią.

Kolejny tekst, którego czytanie powoduje przysłowiową gęsią skórkę, to przypomnienie historii powstanie niekomunistycznych służb. Była to tak naprawdę Służba Bezpieczeństwa bis, po niewielkim odświeżeniu marki (z angielskiego rebranding).

Walka o prawdę historyczną jest elementem walki o władzę polityczną, także we współczesnej Polsce. «Kto kontroluje przeszłość, kontroluje przyszłość» – zauważył brytyjski pisarz i myśliciel George Orwell. Dlatego po wojnie komuniści zaczęli walkę o władzę od cenzurowania, palenia i niszczenia przedwojennych książek. To był wstęp do pisanej na nowo historii. Dziś historii nikt oficjalnie nie cenzuruje. Nieoficjalnie jednak pewne tematy są powszechnie uznawane z tabu. A jak wiadomo najlepszą cenzurą jest autocenzura autorów.

Seria “Zakazana Historia”, to odtrutka na zakłamywanie polskiej historii.

Jan Piński


A oto spis treści książki “Zakazana historia 12”

 • Zdrajcy z Katynia – 9
 • W cieniu Katynia – 18
 • Władca Getta – 30
 • Polowanie na Führera – 42
 • Polski bilans wojny – 52
 • Kiedy zakończyła się II wojna światowa – 62
 • W oku bezpieki. Jan Paweł II a SB – 73
 • Słowa, które obudziły Polaków – 84
 • Czy znamy prawdę o zamachu na Jana Pawła II – 94
 • Ostatni gensek Imperium – 110
 • Tolerowani czy represjonowani? – 122
 • Rebranding SB – 133

Liczba stron: 144

Oprawa: miękka

Wydawca: Wydawnictwo “Penelopa” Sp. z o. o.

Informacje dodatkowe

Waga 150 g
Wymiary 210 × 148 × 10 mm