Zakazana historia 10

29,90 

“Zakazana historia 10″ to dziesiąta z serii tradycyjnych książek autorstwa dr Leszka Pietrzaka, publikowanych od wielu lat. Polska historia XX wieku wymaga odkłamania i napisania od nowa. I to mozolnie czyni dr Pietrzak. Także i w tym zbiorze można przeczytać m.in. odważny tekst o tajnych komandach mordujących ludzi, niewygodnych dla sowieckich namiestników Polski – „Szwadrony śmierci Jaruzelskiego”, najgroźniejszym szpiegu Stalina, czy o kulisach powstania PRL, jak i o wielu innych porażających faktach z najnowszej historii Polski XX wieku.

W naszej e-księgarni specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy każdą z 16 książek tej popularnej serii, zarówno aktualne wydania, jak i egzemplarze archiwalne.

Brak w magazynie

SKU: ZHB10 Kategoria: Tag:

Opis

Wstęp

do 10. książki serii “Zakazana historia”

To jubileuszowy 10 tom zbioru esejów i artykułów znanego historyka dr Leszka Pietrzaka. Minęło zaledwie trzy lata od kiedy wydaliśmy pierwszy zbiór tekstów. Sukces wydawnictwa okazał się ogromny, jak na warunki polskiego rynku książki. Dlatego powstają kolejne zbiory.
Dr Leszek Pietrzak nie jest zwykłym historykiem publicystą. To speqcjalista od historii najnowszej. Były pracownik Urzędu Ochrony Państwa, weryfikator Wojskowych Służb Informacyjnych, a w reszcie człowiek odpowiedzialny w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego prezydenta Lecha Kaczyńskiego m.in. za demaskowanie kłamstw rosyjskiej propagandy.
Porusza on tematy, które są albo mało znane, albo omijane przez co ostrożniej szych historyków. W myśl zasady: prawda nie tu, nie teraz i nie w tej chwili.

A przecież ze wszystkich form cenzury najgroźniejszą jest autocenzura, a tej poddaje się większość polskich historyków.

Także i w tym zbiorze można przeczytać m.in. odważny tekst o tajnych komandach mordujących ludzi, niewygodnych dla sowieckich namiestników Polski – „Szwadrony śmierci Jaruzelskiego”, najgroźniejszym szpiegu Stalina, czy o kulisach powstania PRL.

Polska historia XX wieku wymaga odkłamania i napisania od nowa. I to mozolnie czyni dr Pietrzak. Dopóki nasi politycy będą dyskutować o tym czy pomnik okupantów sowieckich ma prawo być w centrum Warszawy, dopóty ta praca będzie konieczna. Fakt, że przy skali bestialstwa i faktów historycznych taki temat w ogóle jest przedmiotem debaty musi porażać.
Zakłamanie jest porażające. Przecież nikt normalny nie honorowałby jednego z dwóch bandytów, którzy napadli mu na dom, tylko dlatego, że jeden bił trochę słabiej i w końcu pozwolił egzystować większości mieszkańcom.

To pokłosie sowieckiej mentalności. Nie dość, że po najeździe w 1939 r. terroryzowali i mordowali Polaków w stopniu nie mniejszym nie Niemcy (być może nawet większym), to wymagali aplauzu żyjących dla swojej działalności. To stara azjatycka zasada, która zdradę nazywa mądrością, tchórzostwo rozsądkiem, a obłudę cnotą.

Historia jest nauczycielką życia (Historia magistra vitae est) mawiali Rzymianie. To wielokrotnie potwierdzona prawda, dlatego dziś chcąc zrozumieć politykę Rosji wobec Ukrainy, a także Polski musimy wiedzieć co robili w Polsce, i o co walczyli rosyjscy sowieci.

Seria „Zakazana historia” ma na celu uświadamianie kłamstw, którymi propaganda rosyjska i niemiecka, ale także anglosaska karmi nie tylko swoich obywateli, ale także naszych.
Ma także na celu podejmować tematy niewygodne dla obecnych polskich elit, z których część nie lubi jak się im przypomina, że nigdy nie doszłaby do władzy, gdyby nie sowiecka okupacja.

Jan Piński


A oto spis treści książki “Zakazana historia 10”

 • Polityk, który dzieli Polaków – 5
 • Dzieci Wąsosza – 19
 • Dyrygent Czerwonej Orkiestry – 31
 • Tu mówi Londyn – 43
 • Na pomoc walczącej Warszawie – 53
 • Byłem żołnierzem Dirlewangera – 65
 • Klęska polityka – 77
 • Pułk dezerterów – 91
 • Namiestnik Kremla – 103
 • Wrogi uniwersytet – 117
 • Ostatni żołnierz Hitlera – 129
 • Historia najemnika ze służbami w tle – 139
 • Zapomniana zbrodnia ZOMO – 153
 • Szwadrony śmierci Jaruzelskiego – 165

Liczba stron: 180

Oprawa: miękka

Wydawca: Wydawnictwo “Penelopa” Sp. z o. o.

Informacje dodatkowe

Waga 240 g
Wymiary 210 × 148 × 10 mm