Sowieci i Polacy – audiobook MP3

25,90 

Audiobook 1 – „Sowieci i Polacy” dr Leszka Pietrzaka z serii ZAKAZANE HISTORIE zawiera 13 audycji (w postaci plików MP3, trwających w sumie 70 minut i 15 sekund), które koncentrują się wokół polityki Związku Sowieckiego wobec Polski w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. Dominującym wątkiem jest sprawa Zbrodni Katyńskiej i polskich ofiar, jakie zostały zgładzone z rąk sowieckiego okupanta.

Jeśli chcesz natychmiast mieć dostęp do poruszających historii z audiobooka 1 – “Sowieci i Polacy”, to jest to idealny wybór dla Ciebie. Natychmiast po dokonaniu płatności możesz ściągnąć zakupiony komplet 13 audycji w postaci spakowanego pliku na swoje urządzenia: komputer, tablet, czy smartphona, a po rozpakowaniu od razu słuchać wciągających opowieści dr Leszka Pietrzaka o najnowszej historii Polski XX wieku. Link do audiobooka będzie ważny aż 14 dni, gdyby zaszła potrzeba ponownego pobrania pliku (możesz to zrobić 3 razy). Prawda, że proste.

SKU: ZHMP1 Kategorie: , Tagi: ,

Opis

Korzyści z zakupu audiobooka MP3

 • szybko – od razu masz dostęp do poruszających audycji dr Leszka Pietrzaka
 • taniej – znacząco oszczędzasz na kosztach wysyłki – nawet 20%
 • wygodnie – możesz w każdej chwili słuchać na urządzenia mobilnych

Sowieci i Polacy

to pierwszy audiobook MP3 z cyklu ZAKAZANE HISTORIE

Nic tak bardzo nie zdominowało naszych losów w XX wieku jak relacje Polski z Sowietami. Wraz z powstaniem niepodległej Polski i komunistycznego Związku Sowieckiego rozpoczął się głęboki polsko – sowiecki konflikt, który miał wymiar ideologiczny, polityczny i kulturowy. Istotą tego konfliktu było jednak to, czy Polska pozostanie suwerennym krajem. II wojna światowa przesądziła, że Polska na prawie pół wieku stała się protektoratem Związku Sowieckiego.

Opowieść na ten temat zaczynam od „operacji polskiej”, jaką sowieckie NKWD przeprowadziło w końcu lat trzydziestych wobec Polaków zamieszkałych w Związku Sowieckim. To była zbrodnia, która pokazała rzeczywisty stosunek sowieckiego państwa do Polaków. W dalszej części poruszam problematykę represji jakich doznali Polacy z rąk Sowietów w dobie II wojny światowej. Szczególne miejsce zajmuje pośród nich Zbrodnia Katyńska, której Sowieci dopuścili się wiosną 1940 r. Pokazuję jak mocno Zbrodnia Katyńska zaważyła na relacjach Polski ze Związkiem Sowieckim, a potem jej prawnym i politycznym spadkobiercą Federacją Rosyjską. Pokazuję również przemilczaną do dzisiaj współpracę Sowietów z Niemcami w dziedzinie eksterminacji Polaków. Opowiadam o komunistycznej Polsce, państwie które od samego początku funkcjonowało pod nadzorem Kremla, a także o realiach funkcjonowania Układu Warszawskiego w ramach którego Polska zmuszona była funkcjonować przez prawie 35 lat. Na pewno Układ Warszawski był jeszcze jednym dowodem tego, że byliśmy wówczas przysłowiową kolonia Sowietów, którzy mogli robić w Polsce co chcieli. Dopiero polityczne zmiany w Polsce na początku lat 90. i upadek Związku Sowieckiego zmieniły tą sytuację. Mam jednak nadzieję, że ostatecznie.

A oto pełna lista audycji (i czas ich trwania):

 1. Operacja polska NKWD (4:30)
 2. Deportacje Polaków z Kresów (6:56)
 3. Współpraca NKWD i Gestapo (4:48)
 4. Zbrodnia Katyńska (4:50)
 5. Dokumenty Katynia (6:33)
 6. Zdrajcy z Katynia (4:46)
 7. Wspólnicy Stalina (5:28)
 8. Gwałty Armii Czerwonej (6:22)
 9. Mit wyzwolenia Warszawy (4:22)
 10. Sowieckie kadry bezpieki (5:27)
 11. Jak Sowieci uczyli nas liczyć głosy (5:12)
 12. W sidłach Układu Warszawskiego (4:31)
 13. Przyjaciel Polaków z KGB (5:27)

Wysłuchaj fragmentów audycji z audiobooka 1 – “Sowieci i Polacy”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.