Komunistyczna Polska – audiobook MP3

25,90 

Audiobook 4 – „Komunistyczna Polska” dr Leszka Pietrzaka z serii ZAKAZANE HISTORIE zawiera 13 audycji (w postaci plików MP3, trwających w sumie 76 minut i 37 sekund) i dotyczy wydarzeń i zjawisk, jakie miały miejsce w okresie komunistycznej Polski (1944-1989). Dominującym wątkiem jest sprawa różnych form oporu Polaków przeciwko komunistycznemu systemowi.

Jeśli chcesz natychmiast mieć dostęp do poruszających historii z audiobooka 4 – „Komunistyczna Polska”, to jest to idealny wybór dla Ciebie. Natychmiast po dokonaniu płatności możesz ściągnąć zakupiony komplet 13 audycji w postaci spakowanego pliku na swoje urządzenie, a po rozpakowaniu od razu słuchać na komputerze, tablecie, czy też smartphonie wciągających opowieści dr Leszka Pietrzaka o najnowszej historii Polski XX wieku. Link do audiobooka będzie ważny aż 14 dni, gdyby zaszła potrzeba ponownego pobrania pliku (możesz to zrobić 3 razy). Prawda, że proste.

SKU: ZHMP4 Kategorie: , Tagi: ,

Opis

Korzyści z zakupu audiobooka MP3

 • szybko – od razu masz dostęp do poruszających audycji dr Leszka Pietrzaka
 • taniej – znacząco oszczędzasz na kosztach wysyłki – nawet 20%
 • wygodnie – możesz w każdej chwili słuchać na urządzenia mobilnych

Komunistyczna Polska

to czwarty audiobook MP3 z cyklu ZAKAZANE HISTORIE

Komunistyczna Polska była państwem na czele którego stali ludzie wskazani przez Sowietów. Bolesław Bierut, prezydent komunistycznej Polski jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem kolaboracji. Komunistyczna Polska represjonowała tych, którzy nie godzili się ze zniewoleniem. Stworzyła do tego cały aparat represji, którego ofiarami były tysiące Polaków. Opowiadam o tym jak rzeczywiście ten aparat został stworzony i jakich zbrodni się dopuścił. Mówię o „Żołnierzach Wyklętych”, największych ofiarach wspomnianego aparatu represji, którzy jako pierwsi wypowiedzieli posłuszeństwo komunistycznej Polsce. Opowiadam także o tym jak Polacy bronili swojej wiary w czasach komunistycznej Polski. Walka o nowe kościoły, a potem wojna o krzyże w miejscach publicznych były właśnie jednym z przejawów tej obrony. Obalam również słynny mit gierkowskiej dekady sukcesu, która wpędziła nas w głęboki gospodarczy kryzys, którego skutki ciągnęły się jeszcze w czasach wolnej Polski. Moja opowieść ma swojego specjalnego bohatera. To Jan Paweł II, bez którego nie byłoby moralnej odnowy Polaków i bez którego nie narodziła by się „Solidarność”. Powracam także do operacji stanu wojennego, który komunistyczne władze wprowadziły w całym kraju w grudniu 1981 r. depcząc we ten sposób wszelkie prawa Polaków i ich marzenia o wolności. Mówię również o tym skąd Polacy czerpali wiedzę o wydarzeniach w kraju i na świecie w czasach panowania komunistycznego systemu. Co ciekawe „wrogie zagraniczne rozgłośnie” to temat, którego nadal nie ma w polskiej historii, a przecież bez nich trudno byłoby Polakom przetrwać mroczne czasy komunistycznej Polski.

A oto pełna lista audycji (i czas ich trwania):

 1. Dyktator stalinowskiej Polski (5:13)
 2. Żelazna gwardia komunistów (4:46)
 3. W okowach komunistycznej cenzury (6:26)
 4. W służbie komunizmowi (4:12)
 5. Zbrodnie komunistycznej Polski (5:52)
 6. Żołnierze wyklęci (6:37)
 7. Wojna o kościoły (4:46)
 8. Gierkowska dekada „sukcesu” (6:46)
 9. Słowa, które przebudziły Polaków (5:04)
 10. Bunty Polaków w PRL (6:38)
 11. Operacja „stan wojenny” (5:22)
 12. Polska wojna o krzyże (5:01)
 13. Wrogie rozgłośnie (5:41)

Wysłuchaj fragmentów audycji z audiobooka 4 – “Komunistyczna Polska”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.