FILMY

Ostatni rejs ofiar

Ostatni rejs ofiar

Czy można było ratować Żydów, zanim zaczęła się jeszcze druga wojna światowa. Aby odpowiedzieć na to pytanie postanowiłem Państwu opowiedzieć historię rejsu niemieckiego liniowca St. Louis z Hamburga do Hawany w maju 1939 roku, na pokładzie którego było 937 niemieckich Żydów. Ta historia dobrze pokazuje, jak rzeczywiście wyglądała polityka Zachodu wobec Żydów w przededniu Holokaustu. Ten film zatytułowałem “Ostatni rejs ofiar”. Gorąco zapraszam do oglądania.

Patroni kanału

Dziękuję moim “Brązowym patronom” za wsparcie kanału “Zakazane historie” na patronite.pl: Pani Mirze Modelskiej-Creech oraz Panu Jarosławowi Bataszew.

Wsparcie kanału “Zakazane historie”

Szanowni Państwo. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpłaty. Dziękuję również za liczne komentarze, jakie znajdują się pod moimi filmami. Chciałbym dalej rozwijać kanał “Zakazane historie”, aby móc lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dlatego zwracam się ponownie o wsparcie mojego kanału. Można tego dokonać za pośrednictwem:
– platformy patronite.pl/zakazanehistorie
– serwisu PayPal

Można też dokonać wpłaty na konto bankowe: w PKO BP nr 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131. Z góry dziękuję za Państwa szczodrość.

A za tydzień

W następnym moim filmie opowiem Państwu o kulisach przerwanej przez Polskę mobilizacji w sierpniu 1939 roku, tuż przed napaścią III Rzeszy na Polskę. Dowiecie się dlaczego tak się stało i jaki to miało wpływ na wynik kampanii wrześniowej. Ten film zatytułowałem “Przerwać mobilizację”. Gorąco zapraszam do oglądania.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o subskrypcję mojego kanału na YouTube, za co góry dziękuję.