FILMY

Jak Polacy uratowali praskich Żydów przed zagładą

Jak Polacy uratowali praskich Żydów przed zagładą

W odświeżonej wersji filmu, którego pierwsza premiera miała już miejsce na naszym kanale jakiś czas temu, opowiadam o tym jak polscy urzędnicy uratowali w marcu 1939 r. grupę prawie 5 tysięcy Żydów z czeskiej Pragi, którzy obawiali się o swoje życie po tym jak Hitler zajął Czechosłowację. To historia o której nie przeczytacie w podręcznikach. Nie zauważyli jej nawet badacze Holocaustu. I dlatego właśnie warto ją poznać. Ten film zatytułowałem „Jak Polacy uratowali praskich Żydów przed zagładą”. Gorąco zapraszam do oglądania”.

A NAJBLIŻSZY PIĄTEK…

W następnym moim filmie opowiem Państwu o kulisach tajnej operacji propagandowej sowieckiego KGB w Watykanie w czasach pontyfikatu Jana Pawła II. Dowiecie się na czym ona polegała i kto był jej największą ofiarą. Ten film zatytułowałem „Watykańska afera stulecia. Tajna operacja KGB przeciwko Kościołowi”. Gorąco zapraszam do oglądania.

Premiera w każdy piątek o 20.00. Gorąco zapraszam do oglądania.


Patroni kanału

Dziękuję za liczne komentarze moich filmów i wpłaty. Dziękuję moim Patronom za wsparcie kanału “Zakazane historie”. Moimi Patronami są:

Złoci

Zloty Patron - Kancelaria Prawnicza Macieja Ordona w Chicago
Srebrni

Brązowi

 • Prof. Mira Modelska-Creech
 • Jarosław Bataszew
 • Krzysztof Druh
 • Tomasz Kaczorowski
 • Leszek Klimiuk
 • Tomek Tomek

Wsparcie kanału “Zakazane historie”

Szanowni Państwo. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpłaty. Dziękuję również za liczne komentarze, jakie znajdują się pod moimi filmami. Chciałbym dalej rozwijać kanał “Zakazane historie”, aby móc lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dlatego zwracam się ponownie o wsparcie mojego kanału. Można tego dokonać:

 1. 1. Za pośrednictwem platformy patronite.pl
 2. Bezpośrednio na YouTube:
  – klikając “Wesprzyj” pod filmem, aby cyklicznie dokonywać wpłat – https://www.youtube.com/zakazanehistorie/join
  – klikając “Podziękuj” pod filmem, aby dokonać jednorazowej wpłaty
 3. Poprzez serwis PayPal: https://www.paypal.com/paypalme/leszekpietrzak
 4. Bezpośrednio na moje konto bankowe w PKO BP nr:
  – w Polsce: 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131
  – z zagranicy: IBAN – PL46 1020 3176 0000 5202 0278 8131 (SWIFT BPKOBPLPW).

Z góry dziękuję za Państwa szczodrość.


W każdy piątek zapraszam na premiery moich nowych opowieści filmowych, a od poniedziałku do czwartku na filmy #shorts – zawsze o 20:00.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o udostępnianie, subskrypcję mojego kanału na YouTube i o wsparcie, za co góry dziękuję.