NOWOŚCI OD AUTORA

Druga seria już wkrótce

ZAKAZANE HISTORIE - SERIA II

Szanowni Państwo!

Szczęśliwie po roku od premiery ZAKAZANYCH HISTORII pierwsza seria tego wydawnictwa dobiega końca. Z nakładu tysiąca wydanych egzemplarzy w sprzedaży pozostało już tylko kilkanaście sztuk.

Niniejszym pragnę zaanonsować drugą serię moich opowieści o najnowszej historii Polski i Europy, która ukaże się we wrześniu br.  Audiobook ten będzie kontynuacją moich opowieści na temat historii XX wieku, które zainicjowałem w ubiegłym roku, ramach pierwszej serii ZAKAZANYCH HISTORII. Zakres chronologiczny poruszanych w nim wydarzeń obejmuje lata 1939-1989. Jak Państwu wiadomo, to czasy II wojny światowej i będącej jej konsekwencją „zimnej wojny”, która podzieliła Europę pomiędzy dwa zwalczające się bloki: komunistyczny blok wschodni i demokratyczny blok zachodni. Polska znalazła się w samym centrum II wojny światowej i „zimnej wojny”. Dlatego właśnie wydarzeniom, jakie miały miejsce w tym okresie w Polsce poświęcam dużo miejsca. Ale równie dużo miejsca poświęcam również wydarzeniom, jakie miały wtedy miejsce w Europie. Trudno byłoby nie zauważyć, że to co działo się w naszym kraju miało ścisły związek z wydarzeniami jakie działy się w Europie w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu, gdy zaczęła się na dobre zimnowojenna konfrontacja pomiędzy komunistycznym Wschodem i demokratycznym Zachodem. Opowiadam więc wiele o płaszczyznach tej konfrontacji i jej rzeczywistych skutkach dla Europy. Dzięki temu obraz poruszanych przeze mnie wydarzeń staje się bardziej symetryczny i kompletny.

Ale w drugiej serii audiobooka ZAKAZANE HISTORIE znaleźli się również konkretni bohaterowie czasów II wojny światowej i „zimnej wojny”. To polscy bohaterowie i ich niesamowite życiorysy. To właśnie dzięki nim możemy lepiej poznać tamte czasy i dowiedzieć się o tym jakich wymagały one wyborów i jaką cenę trzeba było za te wybory zapłacić.

Już niebawem opublikujemy więcej szczegółów na temat drugiej serii audiobooka. Zapraszam więc do śledzenia publikacji w moim serwisie, a we wrześniu do nabycia audiobooka.

Autor dr Leszek Pietrzak
Dr Leszek Pietrzak

Natomiast gdybyście zechcieli Państwo już teraz wesprzeć finansowo realizację moich kolejnych projektów historycznych, nad którymi aktualnie pracuję, będę wiele zobowiązany. Wierzę, że to co robię przyczynia się do edukacji historycznej Polaków. Bez niej trudno byłoby im zrozumieć teraźniejszość i przygotować się na wyzwania przyszłości.

Jak wesprzeć…