FILMY

Dramat Kresów

Dramat Kresów

W lutym 1940 roku zaczął się dramat Polaków zamieszkałych na Kresach. Sowiecki okupant rozpoczął wówczas operację deportowania ich w głąb Związku Sowieckiego. Tam pracowali jak niewolnicy w obozach pracy i bardzo często umierali z głodu, zimna i chorób. W sposób szczególny ta operacja dotknęła dzieci kresowych Polaków, spośród których wiele zmarło, zanim jeszcze dotarło do obozu pracy. O tym, jak rzeczywiście wyglądała ta operacja i jakie były jej faktyczne skutki opowiadam Państwu szerzej w dzisiejszym moim filmie pt. „Dramat Kresów”.

Świadek Katynia

Drodzy Widzowie, trzy tygodnie temu opowiedziałem Wam o Stefanie Bartysiaku, który zbiegł z sowieckiego obozu śmierci w Katyniu. Jego relacja jest wyjątkową historią. Czytając protokoły jego zeznań byłem wstrząśnięty. Sceny jakie opisuje Stefan Bartysiak są tak drastyczne, że nawet trudno je sobie wyobrazić. Dlatego ta historia musi zostać uwieczniona. Z moim zespołem postanowiliśmy, że tę historię opowiemy Państwu w nieco szerszym filmie dokumentalnym. I dlatego zwracam się do Państwa o wsparcie tej idei. Proszę o wpłaty dowolnych kwot na ten cenny historycznie projekt filmowy na konto bankowe w PKO BP nr 46 1020 3176 0000 5202 0278 8131 lub poprzez PayPal, za co z góry gorąco dziękuję. Projekt można również wesprzeć poprzez stałe wpłaty na Patronite.pl.

A za tydzień

W moim następnym filmie opowiem Państwu o tym, jak Niemcy kradli polskie dzieci w czasie drugiej wojnie światowej. Ten film zatytułowałem “Złodzieje polskich dzieci”.

Subskrybuj

Jeśli podobała się Państwu moja filmowa opowieść, zapraszam w każdy piątek o 20:00. Proszę ponadto o subskrypcję mojego kanału na YouTube, za co góry dziękuję.